Gepofte ui met gremoulata

Ingrediënten
Gepofte ui met gremoulata
Let op: we werken momenteel nog met een bètaversie. Feedback & opmerkingen zijn dus altijd welkom via UfsBe.Services@unilever.com. Bereken hier de kost van dit gerecht:
Ingrediëntenlabel
Bereiding

Ingrediënt naam
Bereiding
-
Hollandse zoete ui 10.0 st
-
grof zeezout
-
platte peterselie 40.0 g
-
citroenzeste 1.0 st
-
teentjes look 2.0 st
-
olijfolie extra vierge 75.0 ml
Bereiding
-
Bereiding
- Voor het poffen van de uien leggen we deze in een vuurvaste schotel op een bedje van zeezout. We laten deze zachtjes garen gedurende 1uur in een voorverwarmde oven van 160°C.Verwijder vervolgens de buitenste schillen van de uien en snij het deksel eraf. Wrijf de binnenkant van de uien in met Bouquet All’Italiana.
- Voor de gremoulata gaan we de fijngehakte platte peterselie vermengen met de zeste van citroen, vers geperste knoflook en olijfolie tot een homogeen geheel. Leg de gremoulata op de uien en verwarm op 160°C in de oven alvorens te serveren.