Tortilla met pittige watermeloensalsa en kropsla
Voor deze salade gebruiken we het liefst de mooie kleine groengele slablaadjes. De rest van de slabladeren verwerken wij o.a. in onze Westlandse kropslasoep.

Ingrediënten
Tortilla met pittige watermeloensalsa en kropsla
Let op: we werken momenteel nog met een bètaversie. Feedback & opmerkingen zijn dus altijd welkom via UfsBe.Services@unilever.com. Bereken hier de kost van dit gerecht:
Ingrediëntenlabel
Salade

Afwerking
Ingrediënt naam
Salade
-
kropsla 1.0 st
-
watermeloen 0.25 st
-
tomaten 4.0 st
-
avocado, diepvries 3.0 st
-
rode ui, in partjes 1.0 st
-
chilipepers 1.0 st
-
witte bonen 350.0 g
-
limoen 1.0 st
-
koriander, verse 10.0 st
-
Granaatappel 0.5 st
Afwerking
-
zwarte peper
-
tortilla vellen 10.0 st
Bereiding
-
Salade
Maak de kropsla schoon. Snijd de watermeloen in brunoise. Halveer de tomaten, verwijder het zaad en snijd ze in stukjes. Maak de avocado’s schoon en snijd ze in stukjes.Pel de rode ui en snijd deze fijn. Snijd de rode chilipeper in ringetjes.Vermeng de gesneden ingrediënten met de witte bonen, passiefruitvinaigrette en het sap van de limoen. Pluk de koriander en maak de granaatappel schoon. -
Afwerking
Bak de tortilla’s in een droge koekenpan en leg ze op borden.Beleg de tortilla’s met blaadjes kropsla. Schep hierin de watermeloensalade.Garneer met granaatappel en koriander.Maak het gerecht af met zwarte peper.